Šport in fitnesProge in polje

Tanith Belbin - znani ameriški drsalka

Tanith Belbin - znani ameriški in kanadski drsalka. Ima dvojno državljanstvo, vendar ZDA je zastopana v mednarodnem prostoru. Nastopala je na ledu z Benjamin Agosto. Par so že večkrat zmagal na državnih prvenstvih in po svetu. Belbin in Agosto končal svojo kariero v letu 2010. V tem članku smo opisali na kratko biografijo nadarjeni drsalec.

Zgodnja kariera

Tanith Belbin je rodil v Kingstonu (Kanada) leta 1984, vendar je odraščal v mestu Kirkland. Pred prehodom na Pennsylvania Aston dekle mnogih letih usposobljeni v kantonu (Michigan).

Mati prihodnje drsalec - Michelle - je delala kot kostumografinja. Zato, težave z izbiro obleke na Tanit ni bilo. Na začetku svoje kariere dekle sodelovali v parih umetnostnem drsanju in umetnostnem drsanju. Ampak potem sem se odločil, da se osredotoči na drugem distsipilne. Belbin prvi trener je bil Pol Virts. Pod njegovim vodstvom je sodelovala v ledeni ples z Liamom Dogerti. Ne pozabite na dekle in par drsanje. V tej disciplini, njen partner je bil Ben Barukko.

mednarodni ravni

Leta 1998, Tanith Belbin preselil iz Kanade v Detroit. Igor Shpilband (novi trener) je v paru drsalec z Benjamin Agosto. Prvi uspeh športnikov postal bronasto medaljo na svetovnem prvenstvu Junior. In potem je par osvojila srebro na prvenstvu ZDA. Tako, Benjamin in Tanith samodejno usposobljen za zimske olimpijske igre leta 2002 v. Belbin, vendar ne bi šel na to. Dekle ni ameriški državljan.

Torino

Potem Tanith Belbin in Benjamin Agosto se odločili, da se osredotoči na mednarodnih in državnih tekmovanjih. Kot rezultat, osvojili srebro na svetovnih prvenstvih in štirikrat osvojil prvenstvo ZDA. Udeležene navijači par odločil, da sodelujejo v njihovih življenjih. So podpisali peticijo, da se omogoči Belbin, da postane državljan Združenih držav Amerike pred predvidenim rokom. Nekateri ljudje so verjeli, da se pospeši ta proces ni zelo pošteno. Veliko odprtih tujih športnikov v tistem času je bil zavrnjen zgodnjo registracijo državljanstva. Toda Tanith je zelo srečen! Tako si je pridobila pravico do udeležbe na olimpijskih igrah leta 2006. Belbin v celoti upravičil njihovo zaupanje. Skupaj z Agosto športnik osvojil srebro v Torinu. Ta zmaga je bila za doseganje ZDA drsalce. Prvič, tak rezultat, ameriški led plesalci še niso pokazale. In drugič, zadnja olimpijska medalja v tej disciplini sprejel predstavnike ZDA vrnil leta 1976.

Menjava trenerja

Kmalu Belbin in Agosto osvojil peti naslov na državnih prvenstvih. In potem smo šli na svetovno prvenstvo. Tam je par prišel na četrto zaradi padca Tanith Belbin v obveznem plesnega programa. V letu 2008 so rolkarjev odločili, da bi dobili od Igor Shpilband, ki jih je treniral že skoraj deset let zapored. Novi učitelji in Benjamin Tanit postal Gennady Karponosov in Natalia Linichuk.

2008-2009

Na začetku sezone Belbin in Agosto osvojila dve srebrni medalji na Grand Prix "Cup of China" in "Skate America". V originalnem plesu Benjamin poškodoval hrbet, in iz končno je bilo treba opustiti. Iz tega razloga je par zgrešil konkurenco države. Vendar Agosto imel dovolj časa, da si opomore za svetovni pokal. Benjamin in nato Tanith dobil srebro. Samo eno točko pred ruskih drsalcev Domnina in Shabalin.

2009-2010

Sezona se je začela z par zmag v fazah Grand Prix. Ampak potem Tanith je imel težave z zdravjem, in športniki zavrnila sodelovanje v finalu. Državno prvenstvo 2010 Agosto in Belbin priznala mlajši Charli Uaytu in Meryl Davis. Dalje, par se je udeležil v Vancouvru olimpijskih igrah, ki je bil sposoben sprejeti le 4. mesto. Potem, namesto da bi šel na svetovno prvenstvo, Benjamin in Tanit šla na turnejo s predstavo "Smakers Stars." Po diplomi par napovedal svojo upokojitev.