Šport in fitnesNogomet

Katalonija Cup - eden najbolj priljubljenih španskih prvenstva

Ni skrivnost, da je najbolj priljubljen šport med svetovnega prebivalstva nogomet. Ta igra zasvoji je osvojil srca milijonov gledalcev. Deluje mejo: ne glede na spol, raso in starost, nogomet združuje celotno celino.

Veliko število različnih prvenstev, ki je namenjena za ta šport, se odvija vsako leto v različnih delih našega planeta. Vsaka od teh dogodkov - je dobrodošel dogodek za ljubitelje. Kot otroci se veselijo novega leta, tako da nogometni navijači, ki čakajo na pokalu v Kataloniji, svetovno prvenstvo, Ligo prvakov in pokala UEFA. Tekoči mednarodna tekmovanja te vrste so zbrani občinstvo desetkrat več kot kateri koli drug šport.

Nogomet v Španiji

Omeniti velja, da se je le nekaj držav, ki so še posebej všeč nogomet mogoče prepoznati v Evropi. Ta šport je del njihove kulture. Za te države se nanaša na Španijo. Na območju monarhičnega države potekala različne turnirje, kjer so udeleženci ne le moška ekipa, ampak tudi lepe ženske ekipe.

Katalonija pokal - to je eden izmed najbolj priljubljenih nogometnih prvenstev, ki se odvija med enakozvočne pokrajini klubov Kraljevine Španije. V teh tekmovanjih, ki vključujejo ekipe, ki spadajo v prvi, drugi ali tretji delitvi. Omeniti je treba, da je bila ta pokal igral čez štiriindvajset let. Na začetku tega prvenstva se je začel leta 1984. Vendar pa je šele po petih letih pokal Catalunya uradno priznan. Od leta 1989, vsako leto, običajno v poletnih mesecih je zveza španskem nogometu te posebne regija ima v prvenstvu. V letu 2005 so se pravila turnirjev bilo večje spremembe - in zdaj osem let, da tekmujejo za naslov najboljšega nogometnega moštva žensko in ekipe so ženske.

Zgodovina španskega prvenstva

Omeniti je treba, da je od prvih letih dvajsetega stoletja v Kataloniji vsako leto na različnih nogometnih prvenstvih. Prvi od teh je bil pokal Masaya. Je začel objavljati samo trikrat, začenši z 1900 stoletja. Nato leta 1903 ga je zamenjal pokala v Barceloni. To prvenstvo je zadovoljen, svoje privržence le enkrat, daje prvenstvo dlani v Kataloniji. Potekala do vključno leta 1940, z začetkom vojaških dogodkov v Evropi turnirju prenehala obstajati. V tistem času je bila država pod vplivom druge svetovne vojne, čeprav je poseben del v njej ni sprejela.

Katalonija Cup prvak in njegov

Po dolgem časovnem obdobju nogometnih tradicij v čudovito Kraljevini Španiji se je nadaljevala samostojno regijo. Strast za ljubitelje športa je našel prostor in čas za njegovo izpustitev zunaj - prispevala k temu izvira Cup Katalonija.

Zbrani pod "krila" od štirih pokrajin te regije v Španiji, poleg fantastičnih pokrajin in arhitekturnih lepot, je svetovno znan nogometne ekipe. Eden izmed najsvetlejših zvezd "obzorju" športni je nedvomno "Barcelona". Ta nogometni klub je zbral v strukturi nekaterih najboljših igralcev vseh časov. V zgodovini te "Barcelona" osvojil turnir v nogometu na katalonski pokal sedemkrat. Do pred kratkim se je ekipa delala šestkrat zapored izgubili tla za svojo glavno španskega tekmeca "Hispaniola." Sestala se je s to ekipo, "Barca" v loteriji lanski pokal. Boj ustvarja napetost. Risani v končni rezultat je bil razredčen z vrsto kazni. In samo po zaslugi vratarja, spretnost in natančnost njihovih napadalcev, je nogometni klub "Barcelona" pridobil skodelico Kataloniji leta 2013, iztrgal sedmo zmago na "noge" kandidata.

Copyright © 2018 sl.birmiss.com. Theme powered by WordPress.