Novice in družbaZnane osebnosti

Heikki Kovalainen: biografija, fotografije

Glede na Finskem, je stereotip, da ljudje s severa države, je počasi in lagodno. Vendar pa je ta majhna skandinavski republike dosledno dostavijo F1 dirke in drzni hitre kolesarje. Mika Häkkinen, Kimi Räikkönen - ti Finci so reaktivne v vodilnih vlogah v najmočnejše dirke serije na svetu. Med njegovimi znanimi rojaki ni tako opazen Heikki Kovalainen, voznik Renault ekip, McLaren, Lotus-Caterham. Svojo kariero je začel kot tudi, izpolni svojo prvo sezono v top deset, potem pa brez sponzorstva, je bil prisiljen sodelovati z ne preveč trdno ekipo in ni več vključen med najmočnejši.

Pot do F1

Praktično vsi najmočnejši tekmovalci so na svetu začel svojo kariero v kartingu. Na majhnih odprtih pisalnih strojev lahko tudi otroci Brusimo svoje vozne sposobnosti. Sledil sem to pot in Heikki Kovalainen, katerega zgodnje let je minilo od odvoz vezja. Začel motorja dirke že v desetih letih dosegla velik napredek. Leta 1999 je postal drugi v državi, in leto kasneje osvojil skandinavsko prvenstvo. On je dosegel tudi brvi na svetu, ki je postala bronaste medalje na svetu.

Naslednja faza v biografiji Heikki začeli sodelovati v britanski formuli seriji Renault. Ambiciozna novinec agresivno in pogumno delali na progi, ne oklevajte, da konkurenci bolj izkušenimi tekmeci. V svoji prvi sezoni, Heikki zmagal dve dirki in leto končal na končnem četrtem mestu.

Mladi Finec je pritegnila pozornost Renault, in je bil vključen v skupino pokroviteljstvu. Sezona 2002 Heikki Kovalainen je že začel dirkati v formuli 3. Tu je bil tudi v glavnih vlogah in redno zmagal na stopnjah serije dirke.

Debut v seriji Royal

Mladi finski voznik hitro stopnjevalo raven manjših različic dirke in v letu 2005 je bil povabljen kot testni pilot v Renault ekipo za testiranje avtomobilov francoske ekipe. V letu 2006, Heikki Kovalainen vestno rane krogi na strojih iz njegove nove ekipe, ustvarila v skupno 28 000 km.

Leta 2007 je francoski "stabilna" zapustil svojo vodjo Fernando Alonso, ki je želeno drugo ekipo in Renault vodstvo so se odločili, da v perspektivi Finec, je prevajanje v prvo ekipo. Prva faza Grand Prix Kovalainen porabili precej živčen in naredil nekaj napak in končal dirko na desetem mestu. Vendar pa drugi dogodek sezone v Maleziji, mu je uspelo dokončati osmino, pridobiva svoje prve točke v prvenstvu.

Cool in samozavestni Heikki Kovalainen zelo gladko opravili prvo sezono. Lahko bi celo postal prvi voznik v zgodovini formule 1, ki je v svoji prvi sezoni končal na vseh stopnjah. Vendar pa je v fazi v Braziliji, je njegov avto utrpel hude poškodbe na stroju Schumacher in finski dirkač fizzled. Kot rezultat, je ponovil rekord Tiago Monteiro, ki je pravilno potekala 16 dirk v svoji prvi sezoni.

sprememba ekipa

Fernando Alonso, ki se je pridružila v McLaren, ni mogel najti skupnega jezika z vodji in partnerji v novo ekipo. Kot rezultat, se je odločil, da se vrne k Renaultu, s katero je imel prijetne spomine na prvenstvu sezone. Dva "stabilno", je neke vrste rokada, kar je povzročilo Alonso je odvrnil francosko ekipo, in Heikki Kovalainen preselil k McLarnu.

Leto 2008 je bilo najbolj uspešno v karieri finskega pilota. To je bilo v tem letu je bil prvič in zadnjič v življenju mogla zmagati na stopnjo Grand Prix zmago na Madžarskem, večkrat dosegla stopničke.

Prva dirka sezone v Avstraliji, Heykki Kovalaynen začela šok, pri čemer v korak peto mesto. Že v naslednji fazi v Maleziji, je postal tretji in šel na oder.

Madžarski Grand Prix je postal glavni dogodek v karieri športnika. Proga v Budimpešti je že od nekdaj velja za eno izmed najbolj izdajalski v formuli-1. To je polna ovinkov in zavojev ter daje malo možnosti za dolge visoke teče hitrosti. Spretno manevriranje na ovinkih, Heikki Kovalainen premagal Felipe Massa, ki je pokvaril motor, in zmagal na prvi dirki v karieri.

V času sezone Finec še enkrat mogel povzpeti na stopničke, postane drugo v Italiji, in leto končal na končnem sedmem mestu.

Padec v rezultatih

2009 je bil čas Brawn ekipe in McLaren skoraj ni vključen v naslovni dirki. Napake piloti lovili britansko ekipo iz zgodnjih fazah. Niti Hamilton niti Heikki Kovalainen ni bilo za prvo dirko, tudi vstop v top 10. Zadnja fizzled tudi v prvi fazi po trčenju na prvi dirki v Avstraliji.

Na naslednji dirki v Maleziji Heikki zavrtel v prvem krogu in končal med zadnjimi. Potem je naredi nekaj vrniti, je redno dosegel točk, vendar mu ni nikoli uspelo povzpeti na stopničke.

McLaren ekipa voditelji so bili nezadovoljni z opravljanjem svojega kopilota, in izkoristila odhodom prvaka Jenson Button z Brawn in ga pozvala, da ji namesto finskega dirkač.

Fotografije Heikki se je pojavil v straneh športnih publikacij, vendar je njegova kasnejša kariera je bila ogrožena. Kolesar ni imel sponzorstvo od velikih podjetij in ni mogla računati na sodelovanje z vodilnim "stabilno" Formula-1.

Poskus, da ponovno kariero

V letu 2010 je Formula 1 prikazala, da se udeležijo tri nove ekipe. Tony Fernandes, lastnik Lotus odločil, da povabi izkušene pilote in uporabili storitev Jarno Trulli in Heikki. Priložnosti začetnik kraljevski dirke serije so veliko bolj skromni pošasti, kot so "Ferrari", "Mercedes", in v finski pilot je osnovni nima tehničnih zmogljivosti za svojega novega avtomobila, da tekmujejo z vodilnimi kolesarji in sodelujejo v boju za prvenstvo.

V treh letih je preživel v novo ekipo, je Heikki Kovalainen nikoli ni povzpel na stopničke in ni mogel niti končati eno samo dirko z najame očala. Največji uspeh v letih, ki so mu bila dvanajsta mesto na dirki na Japonskem.

Leta 2013, Lotus lastniki nezadovoljni z rezultati svoje ekipe, odločil, da spremeni svojo politiko in začel zaposlovati znanih in priljubljenih tekmovalce. Finn je bil brez dela nekaj časa, potem pa konec koncev, je bil povabljen, da postane testni pilot in začel doživeti nove funkcije strojev visoke hitrosti.