Šport in fitnesNogomet

Zgodovina nogometa in angleških nogometnih klubov

Anglija - država, v kateri je bil nogomet. Igra, ki je osvojil misli in srca milijonov oboževalcev po vsem svetu. To pojasnjuje, zakaj so angleški nogometni klubi med najmočnejše v Evropi. Mnogi od njih so že omenili stoletnico, ne da bi prenehal prosim svoje navijače.

Na koren

Mnogi sodobni znanstveniki trdijo, da so bili podobni nogometne igre v starih Kitajske in inkovskih plemen. Vendar pa nam je bolj zanesljive informacije poslali vse enako v srednjeveški Angliji. Nogomet potem, seveda, zelo drugačna od sedanjosti: bilo je bilo organiziranih nobenih skupnih pravil igre spontano in pogosto stopnjevalo v pretepu. Toliko, da je kralj Edward III celo poskušal prepovedati igre, kliče nogomet je bolj nevarno in nekoristno odvračanje pozornosti od lokostrelstvu.

V XIX stoletja razmere dramatično spremenilo. Sprva se lahko igrajo in so njegove roke in noge. Datum Kluchevskaya - 1863, ko je bil enoten sklop pravil najprej sprejeti. Tu med nogometnim navdušencem po delih. Najpomembnejša je bila odločitev, da prepove igranje roke. Nekateri se z njo strinjal, drugi pa postali predniki rugby.

Prvo prvenstvo

Angleški nogometni ligi - najstarejša na svetu. Ustanovljena je bila leta 1888. V prvi sezoni, 12 ekip je sodelovalo, tekmovanje je potekalo v dveh krogih. Je postal prvak klub, "Preston North End", zdaj igra v Football League Championship (drugi najpomembnejši turnir).

Samo 4 ekipe - Udeleženci prvega prvenstva, ki bo letos opravil v Premier League. Ta "West Bromwich Albion", "Everton", "Burnley" in "Stoke City". Treba je omeniti, da se je ime angleških nogometnih klubov, tako pogosto ne spreminjajo, kot se pogosto zgodi pri nas. Večina ekip se imenujejo na enak način kot pred 100 leti.

Najstarejši turnir na svetu

In vendar je zelo prvi turnir v zgodovini nogometa ni bilo prvenstvo in FA pokal. Njegovo prvo žrebanje je potekalo v sezoni leta 1871/72. Sprva se pripravi 15 ekip se je pojavil, ampak 3 od njih kasneje umaknila.

Končno je potekala v Londonu na stadionu "The Oval". V finalu srečali "Wanderers" (a ekipa iz Londona, ni živel na ta dan) in "Royal Engineers A.f.c.", sestavljen iz Royal inženirjev britanske vojske. Gledali smo končno prvega turnirja v zgodovini nogometa 2000 gledalcev. Soočenje izid odločila edini cilj Morton Betts v 15. minuti, prinesel pokal za kapitalske klubu.

Zanimivo dejstvo: kot velika, Betts samo tekmo za Anglijo preživel kot vratarja. Leta 1877, srečanje s Škotske propadli - 1: 3, kot tudi kariero Betts v ekipi.

Insignia

V nasprotju z imeni, ki so ostale nespremenjene, so simbol angleških nogometnih klubov se lahko spremenijo. Tako so osnovni elementi običajno ohranjena. Na primer, kanarček v logotipu "Norwich" ali petelin na veji "Tottenham".

Ljubitelji simboliko pripisal velik pomen. Vzdevki ukazi so najpogosteje povezana z živalmi ali predmetov, prikazanih na plakatih. Logos English nogometni klubi so zelo raznolike. Pomembno je, da njih in ima moto. V istem "Tottenham," pravi, "Odločite se - potem to storiti." Opravljati svoje delo, kar pomeni, da postanejo prvaki, je "Spurs" doslej le dvakrat. In zadnji čas - v že leta 1961.

prvaki

Najbolj naslovom klub v Angliji je "Manchester United" danes. Prvi naslov so osvojili leta 1908, in zadnja - v letu 2013. Skozi svojo zgodovino, ekipa je postal zmagovalec prvenstva Anglije 20-krat in 15-krat osvojil srebrno medaljo.

Angleški nogometni klub, ki je uspelo dobiti pokal, so vključeni v Hall of Fame kot "najbolj nogometni" evropskih državah. Vsi ti ukazi 24. Med njimi so tisti, ki so danes voditelji ne samo na nacionalni, ampak tudi evropskem nogometu, in tisti, ki so že dolgo igral v nižjih ligah.

Če računamo, v kateri je mesto najpogosteje prinesel zmagovalce trofejo, bo nesporni vodja Liverpool. Isti ukaz z "Everton" postal lanskoletne prvake lige 27-krat. In "Manchester United" in "Manchester City" za dva samo 24 naslovov.

sodobna zgodovina

Od leta 1992 je angleški nogomet odprla novo stran v svoji zgodovini. Od zdaj naprej, najboljši angleški nogometni klubi so izvajali v Premier League. To je igra s 20 ekipami. S pravico do tega turnirja je najbolj priljubljena in donosna šport v svetovnem prvenstvu.

Predpogoji za njeno nastanek je veliko. Povzetek - Finance. Njeni ustanovitelji so se odločili, da se umakne iz najstarejše nogometne lige svetu, da bi velike dobičke, predvsem zaradi prodaje pravic za predvajanje.

V prvi sezoni 1992/93 na turnirju je sodelovalo 22 ekip. Champion z veliko prednostjo je "Manchester United", pred Birmingham "Aston Villa" naenkrat za 10 točk. Abounded to sezono in velikih imen. Otvoritev sezone priznane Welshman Ryan Giggs, je bil najboljši strelec Teddy Sheringham, sporno tekmeci 22-krat. Na področju sijalo Eric Cantona (takrat v "Leeds").

Kot je bilo ugotovljeno s številnimi strokovnjaki, nogometni klubi iz angleške Premier League močno se oddaljili od ekip iz drugih oddelkov. Je opazen, in raven igre, in prihodki. Hkrati je zadovoljen z uspehom, ne samo doma, ampak tudi daleč zunaj njenih meja. V zadnjem času je bilo navedeno, da je priljubljenost angleškega nogometa negativno vplivala na interes za državno prvenstvo. Pri igranju angleške nogometne klube, udeležba pade ujema lokalne ekipe in nadarjeni igralci sanjajo le o tem, kako priti do Albion.

Novi prvak

Zadnja sezona je angleški Premier League je predstavil neverjetno presenečenje. Pokal je šel na skromno "Lester" ekipo, ki je prej nikoli ni osvojil zlate medalje na prvenstvu.

"Leicester" - ena izmed najstarejših angleških klubov, ustanovljeno leta 1884. Vendar pa je bil več kot stoletje pred glavni dosežek v tej sezoni srebrno medaljo v daljni 1929. Potem "lisica" (tako imenovani ljubitelji skupine) zasedel drugo mesto, izgubili le eno točko, "sredo" iz Sheffielda. Na tej ekipi, sedaj malo ljudi se spomnite, podobna usoda je doletela številne druge angleški nogometni klub. Seznam dosežke "Leicester" res odprta le zadnji sezoni.

V sezoni 2015/16 je "Leicester" se nahaja v skupini voditelji iz prvega kroga, vendar dolgo časa ne dojema kot pravi kandidat za naslov. Za nekaj časa, "Lester" bi lahko vodilo, dopušča prvo mesto prvič, "Manchester City", in potem London "Arsenal". Vendar pa je po zmagi v 23. krogu "lisice" spet vodil v prvenstvu in prvo mesto, kdo še ni podlegla do samega konca. Sezona se je končala z resnično neverjetno učinkovitost, izgubi le 3 od 38 srečanj, in to je eden izmed najmočnejših lig na svetu.

Copyright © 2018 sl.birmiss.com. Theme powered by WordPress.