Novice in družbaZnane osebnosti

Ruski Denisenko Aleksej Alekseevich thehkvondistov: biografija, dosežki in zanimivosti

Denisenko Aleksey - znani domači športnik taekwondo. Dvakratni kolajne na poletnih olimpijskih igrah. Prvak Rusije, ponovi udeleženec in zmagovalec prvenstva v Evropi in po svetu. Član prvih evropskih iger v Bakuju, ki je osvojil bronasto medaljo. Ima naziv Častni Master of Sports Rusije.

Biografija športnika

Denisenko Aleksej se je rodil v majhnem mestu Bataisk, ki se nahaja v regiji Rostov. To se je zgodilo leta 1993.

Denisenko Alekseya v oddelku taekwondo vodil njegov oče, ko je bil star komaj 8 let. Šel je samo v šolo. V istem članku našega junaka, je spoznal svojo prvo trenerja, ki mu je bil Alexander Shin ime.

Oče bodočega prvaka dal njegov sin je v tem športu, saj sem želel, da je podobna svojih zgodnjih malikom - Dzheki Chana in Jean-Claude Van Damme.

Pripravite se na atletsko kariero začel oče Denisenko Alekseya v prvih letih življenja. Ukvarjali so se otrdelost telesa. Po začetku je Alex zelo bolehen in šibak otrok.

Prvič, ko je Alex nerad šel na oddelku, vendar postopoma postal vključeni. Začel posnemati idoli svojega očeta in z novo energijo začel študirati Taekwondo.

Oče pravi, da Alex ni samo želim, da bi se s športom, vendar se na koncu odločili proti njej. Tudi kljub dejstvu, da je usposabljanje je moral priti skozi Donu z ladjo. Takšne težave so se pojavile pri gradnji Rostov Voroshilov mostu. Zaradi prenove javnega prevoza na desnem bregu Donu, kjer je usposobljen, ne hodil. Zato je bilo treba uporabiti čoln. In vrnitvi domov pozno zvečer na zadnji avtobus.

osebno življenje

Osebno življenje športnika karieri igra pomembno vlogo šele v zadnjem času. Pred tem je v celoti osredotočena na šport.

Nazadnje, v decembru 2016, se je poročil Anastasia thekvondistke Baryshnikov bron prvak olimpijskih iger v Londonu, trikrat evropski prvak, dvakrat osvojil bronasti medalji na svetovnih prvenstvih.

Olimpijske igre v Londonu

Alexey Denisenko v taekwondoju začel kazati dobre rezultate prvih mladinskih turnirjih. Kmalu je prišel na opombo, da trenerji v reprezentanci.

Uspeh na mednarodnem prizorišču, če ga lahko sodelujejo v poletnih olimpijskih igrah v Londonu leta 2012. V tistem času, ko je bil star ni čisto 19 let. Denisenko igral v najlažji kategoriji teže - do 58 kilogramov.

Rusi začel svojo pot do zmage tudi v predtekmovanju, saj sem bil mlad, ni znano, za vsakogar športnika z nizkimi osebnimi ocen. V prvem boju na junak olimpijskih tega članka sem se srečal s Costa Rica Heiner Oviedo. Ruski je dobil plazu zmago 5: 2.

V četrtfinale, Alexey Denisenko na olimpijskih igrah trčila v kitajski športnik Wei Chzhenyanom. Tokrat boj se je obrnil grenka, dolga in še bolj učinkovito. Denisenko zmagal 10: 7. Obremenjenih sprosti polfinale, v katerem Alex v grenko boju dal pot do Južne Koreje Lee Tae Hun z rezultatom 6: 7. Mimogrede, je nasilnež Rusi v finalu doživela poraz z Španec Huelya Gonzalez 8:17.

Toda Alexey Denisenko v tekmi za tretje mesto, tako imenovani tolažba končno zmagal avstralski Safwan Khalil s 3: 1. Tako je mladi ruski osvojil svojo prvo olimpijsko medaljo. Na iger v Londonu je bil to le eden od dveh bronastih medalj ruske ekipe v taekwondo.

Evropsko prvenstvo v Azerbajdžanu

Naslednji velik mednarodni turnir je bilo evropsko prvenstvo, ki je potekalo v Bakuju, glavnem mestu Azerbajdžana. Alexey Denisenko, taekwondo v biografiji športnika v času, ko je igral odločilno vlogo, izbrani brez kakršnih koli težav za turnir.

Na tekmovanjih, je nastopil v kategoriji teže do 68 kg. Ob premagovanju predtekmovanju, športnik dosegel odločilno bitko. V finalu se je srečal z Turk Servet Tazegül, ampak so ga izgubili.

V ekipnem Ruska ekipa je drugo mesto osvojil dve zlati, tri srebrne in dve bronasti nagradi. Močnejši so samo Hrvati.

Svetovno prvenstvo v Rusiji

Leta 2015 je dobila pravico, da govori v svetovnem pokalu Alexey Denisenko. Taekwondo v biografiji športnika v tem času odigral ključno vlogo.

Junak tega članka še enkrat boril v kategoriji teže do 68 kg. In v finalu ponovno spoprijateljil z Turk Servet Tazegül. In je spet izgubil.

Na splošno velja, da ruska ekipa izvaja slabo na svetovnih prvenstvih, končani le 12. mesto. V hranilnikom naše ekipe ni imela zlato priznanje, le dve srebrni (od katerih je ena zmagala Denisenko) in pet bronastih.

Evropske igre v Bakuju

Leta 2015 je sodeloval pri naslednjih mednarodnih tekmovanjih Alexey Denisenko. Taekwondo je bila vključena v program prvih evropskih iger. To je podobno kot olimpijske igre, vendar le za evropske ekipe. Sprva se je domnevalo, da se bodo izvajali le v poletnih športov, zdaj pa dobi več predlogov za organizacijo in evropske zimske igre. Treba je omeniti, da so na drugih celinah bila taka tekmovanja približno za dolgo časa. Na primer, Pan-ameriško, Pan-afriških in Pan-arabski igre.

Na teh tekmovanjih sem začela z 1/8 finale Alexey Denisenko. Nasprotoval je športnik od San Marino Michele Chekkarone. Ruski samozavestno zmagal 19: 1. V četrtfinalu, junak tega člena, kot je samozavestno ukvarjal s Anglež Martin kolkov - 18: 6.

Težave se je začela šele v polfinalu s strani lastnika, z azerbajdžansko Ayhan Tagizade. V obstojne dvoboj Denysenko dobimo 5: 7. V boju za tretje mesto Rusi srečal s svojim dolgoletnim tekmecem - Turk Servet Tazegül. V tem času so Turki nenadoma izgubil v 1/8 finalu Pole Karolyu Robaku - 09:21.

Dvoboj za tretje mesto se je produktiven. Denisenko, končno uspelo zmagati - 19:16.

V ekipnem tekmovanju na evropskih igrah, so bili Rusi tretjič, v ozadju Azeri in Britancem.

Drugi olimpijada

Leta 2016 v starosti 22, je sodeloval v drugi olimpijske igre Alexey Denisenko. Taekwondo na olimpijskih igrah je relativno mlada, vendar že najljubša disciplina.

V svojem krono Denisenko je kategorija težo do 68 kilogramov spet eden od favoritov. V 1/8 finalu je zlahka ukvarjal z venezuelskim Edgar Contreras - 12: 2. V četrtfinalu se je srečal z Turk Tazegyulem, vendar tokrat še enkrat izkazalo, močnejši od svojega nasprotnika, ki je prvotno redno izgubili. Ruski je osvojil 19: 6.

V polfinalu je premagal belgijskemu Jaouad Ashhab 6: 1. Alexey Denisenko v končni združene z športnik od Jordan Ahmad Abagaushom. Ne glede na to, kako je nasprotoval junak tega člena, še vedno izgubili 6:10.

Ta srebrno medaljo je dobil Rusi samo v teh igrah. S tem rezultatom v ekipnem tekmovanju so si deveto mesto z Mehika, Nigerija, Srbije in Francije.

Na poti na prvenstvo

Zdaj Alexey Denisenko še naprej trdo trenirati, da bi končno osvojiti zlato medaljo na velikih mednarodnih tekmovanjih. Kot lahko vidite, dokler tak uspeh je ali ni bila dosežena enkrat.

Trenutno Denisenko živi v rojstnem mestu - Bataysk. Vzporedno s športno kariero študija v Naberezhnye Chelny.

Z ženo Denisenko načrtuje, da bo delovala v tandemu za prihodnjih poletnih olimpijskih igrah v Tokiu leta 2020.

Copyright © 2018 sl.birmiss.com. Theme powered by WordPress.